PRIEŽASTYS, SIMPTOMAI IR GYDYMAS
Turbūt ne vienam teko susidurti su šia gana nemalonia liga. Kai kurie asmenys jos net nevadina liga, įvardina kaip simptomą, kadangi teisingai gyvenant galima gana sėkmingai jos išvengti. 
 

Kokie hemorojaus simptomai?

Vienas iš greičiausiai ir pirmiausiai pastebimų hemorojaus simptomų yra šviežio kraujo pasirodymas ant tualetinio popieriaus. Daugumą pacientų šis simptomas išgąsdina, tačiau vis tiek ne visi išdrįsta kreiptis į gydytoją. Iš pradžių kraujo pasirodyti gali labai nedaug, vos keli lašai. Vėliau, ligai progresuojant ir nesiimant gydymo, kraujavimas gali tapti intensyvesnis, todėl atsiranda mažakraujystės rizika dėl lėtinio kraujavimo. 

  1. Kraujas išmatose.
  2. Kraujas iš išangės ne tuštinimosi metu.
  3. Deginimo skausmas.
  4. Niežėjimas prie išangės.
  5. Jausmas, kad vis norite tuštintis, tačiau nepavyksta to padaryti. Atrodo, kad viduriai yra užkietėję.
  6. Žarna, kuri išlenda pro išangę.

Kai liga uždelsiama – dažniausiai tenka kreiptis į gydytojus. Kai kuriais atvejais net gali būti reikalinga operacija. Siūlome nepamiršti, kad delsiant liga progresuoja ir kartu su problemomis išangėje taip pat pajusite ir kur kas daugiau nemalonių simptomų. Gali pakilti temperatūra ir visas organizmas nusilpti.
Ši liga progresuoja, tad galima išskirti laipsnius, kurie parodo, kiek stipriai yra pažengus Jūsų problema. Kuo laipsnis žemesnis – tuo hemorojaus gydymas bus greitesnis ir paprastesnis.

Akivaizdu, kad kuo ankstesnėje stadijoje bus pamatyta problema – tuo ją bus galima paprasčiau išspręsti. Daugeliu atveju pavyksta susitvarkyti su problemomis vaistais. Kitu atveju jau reikalinga chirurginė invazija. Kadangi hemorojus yra gana dažna problema – geriausia visada po ranka turėti priemonių, kurios gali padėti išspręsti dar pirmos stadijos problemą. Yra labai daug spėliojimų ir tuo pačiu labai daug hipotezių, kodėl hemorojus kankina. Ši liga jau žinoma gana seniai. Tuo pačiu yra ne vienas vaistas, kuris gali padėti su ja susitvarkyti. Problema, kad net iki šiol vis dar sunkiai išskiriamos priežastys, kurios dažniausiai tampa aktyviausiu dirgikliu, kuris ir gali sukelti hemorojų.

Hemarojaus laipsniai


I LAIPSNIS. Daugelis žmonių net nežino, kad jiems hemorojus, kadangi simptomai labai minimalūs ir kartais sunku suprasti, kad sukelia diskomfortą aplink išangę. Išties, žmonės net gydosi spalinukes. Tiesa, šio laipsnio liga beveik nematoma, tad geriausia sužinoti, ar hemorojus jus kankina – kreiptis į gydytoją. Atliekamas tyrimas naudojant proktoskopą.


II LAIPSNIS. Jeigu jau teka kankintis su šiuo laipsniu, turbūt labiausiai pastebimi simptomai yra kraujavimas ir nemalonus deginimas. Jaučiant šiuos simptomus daugelis žmonių jau supranta, kad juos kankina hemorojus.


III LAIPSNIS. Tai jau pažengusi liga, kuomet žarna iškrenta ne tik tuštinantis, tačiau net ir sunkau fiziškai dirbant. Dažniausiai kartu ateina ir nemalonus skausmas, karais jis būna labai intensyvus. Žmonės jaučia nuolatinį diskomfortą, tad reikalingas labai skubus gydymas, kuris gali padėti susitvarkyti su šia opia problema.

IV LAIPSNIS. Tai didžiausio, aukščiausio lygio hemorojus, kuris geriausiai atpažįstamas ir tuo pačiu jo dirginimas dažniausiai jaučiamas. Taip pat išmatose net galima pamatyti žarnų likučių. Daugelis žmonių labai išsigąsta. Tam tikra prasme – gerai, kadangi tai dažniausiai paskatina kreiptis į medikus, kurie suranda išeitį. Dažniausiai pasiekus šią stadiją būtina operacija, nepamirškite hemorojaus gydymas būtinas.

HEMOROJUMI SIRGO DON ŽUANAS, NAPOLEONAS BONAPARTAS, KOPERNIKAS, KAZANOVA, TOMAS DŽEFERSONAS

 .